Prečo nemčina

Povedali o nemčine


Hravá nemčina

„Po nemecky som sa začala učiť vďaka rodičom. Nemčinu mnohí nepovažujú za mimoriadne peknú reč, ja im však musím oponovať. Tento jazyk využíva možnosti vyjadrovania sa za hranicami našich slovenských predstáv. Je možné si slová skladať a vytvárať nové bez toho, aby sme boli odkázaní na anglické vplyvy. Nemčina je skrátka hravá a pestrá. Pomohla mi dokonca v učení sa ďalších svetových jazykov. S nemčinou sa Vám tento svet otvorí aj s ďalšími atraktívnymi možnosťami.”

Adela Banášová, moderátorka

(foto: Daniela Matušková)

Splň si sen!

„Pred troma rokmi som prišiel s priateľkou do Nemecka, pretože tu dostala prácu lekárky na jednej z najznámejších detských kliník v krajine. Vďaka tomu, že som sa učil po nemecky, našiel som si prácu vo fitnescentre ako tréner, o rok neskôr som sa stal šéftrénerom mládeže v miestnom futbalovom klube. Keď ovládate ich reč, ľudia sú tu naozaj srdeční. Vďaka cudziemu jazyku si plníme svoje sny.”

Vilo Novák, futbalový tréner

Noví priatelia na obzore

„Absolvovala som takmer ročný pobyt Erasmus v Nemecku. Ak by som vedela len po anglicky, nedostala by som sa k množstvu priateľstiev, pochopenia, ako aj k vedomostiam, ktoré boli dostupné len v nemčine. A hoci jazyk stále neovládam perfektne, doteraz ma zaviedol do miest a medzi ľudí, o ktorých sa mi predtým ani nesnívalo – a z toho sa veľmi teším!”

Martina Šimkovičová, fotografka

(foto: Manuel Carreon Lopez)